top of page
  • ayça

Uzun boylu erkeklere giyim tavsiyeleri

Updated: Jan 8, 2021

Erkek giyiminde ideal görüntünün kuralı ters üçgendir. Geniş omuzlar dar kalçalar. Uzaktan bakınca da benzettiğim gibi ters üçgene benziyor değil mi! Eğer uzun boylu bir erkek iseniz burada yapmamız gereken omuzlarımızı geniş gösterecek belimizi ince gösterecek desenlere ve renklere yönelmek. Herkesin bildiği gibi enine çizgiler geniş boyuna çizgiler uzun gösterir. Uzun bir erkek kendisini anormal gösterecek daha uzunlaştırıcı desenlerden yani boyuna çizgilerden uzak durmalı bunun yerine enine çizgileri ve desenleri olan ürünlere kaymalıdır.


"Eğer onun için giyinirsen hayatta istediğin her şeye sahip olabilirsin!"
Edith Head

Bunu zaten herkes biliyor şimdi gelelim diğer bilinmeyen tavsiyelere;


Üst bedene açık alt bedene koyu renkler


Uzun boylu ve üst bedeniniz dar yani ince uzun biriyseniz ise ilk tavsiye koyu renkli pantolonlar ve açık renk üst beden seçimleridir. En basitinden beyaz gömlek ile siyah pantolon sizi olduğunuzdan daha kalıplı gösterir. Lacivert bir pantolonun üzerine turkuaz bir tişört... Çok basit ve etkili değil mi!Üst tarafınıza ne giyecekseniz aşağı sarkıtın


Kısa boylu erkeklerin aksine üst tarafınıza giydiğiniz gömlek tişört kazak ne giyiyorsanız onu uzun bırakmak aşağı doğru sarkıtmak sizin bir fasulye direği gibi görünmenizin önüne geçer. Gömlek giyiyorsanız içerisine pantolonunuzun içine sokmayın kalçalarınıza kadar uzatabilirsiniz. Ceket etek boyunuz normalden biraz daha aşağıya sarkabilir ve tişörtlerinizi belinizde bitmeyecek şekilde uzun tercih edebilirsiniz.


Kombininizi ayrı ayrı bütünlerden parçalarla oluşturun


Kombininizi ayrı ayrı bütünlerden parçalar kullanarak oluşturmak en büyük silahınız olabilir. Farklı takımlarınızın ceketlerini gömleklerini birbiriyle kombinleyerek denemeniz uzun boylu erkekler için büyük zenginlik. Bu da size fazladan bir sürü farklı kombin yapmanızı kolaylaştıracak.


Pantolon paça boyuna dikkat


Uzun boylu kişinin en komik olacağı görüntü kısa pantolon ile gözükmektir. Çorap göstermek bu aralar bir hayli popüler, ama çorabınızı gösterirken bacak boyunuza dikkat edin kısa pantolon giymiş gibi görünmeyin.Ve uzun burunlu ayakkabı giymekten kaçının.


TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

  • Facebook
  • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page