top of page
  • ayça

Tinder'da eşleşme oranınızı arttırmak için tüyolar!

Updated: Jan 8, 2021

Tinder Nedir?

Tinder bir online flörtleşme uygulamasıdır. İlk çıktığı zamanlar daha çok tek gecelik cinsel ilişki arayışında olanların kullandığı bu uygulama şu günlerde 4.7 milyon abone sayısıyla bir sosyal tanışma platformuna dönüşmüş bulunmakta.


Tinder nasıl çalışır?


Tinder GPS üzerine konumuna, Facebook üzerinden de profil detaylarına ulaşıyor. Fakat endişelenmeyin sizin adınıza her hangi paylaşımda bulunmuyor. İsminiz, yaşınız, belirlediğiniz fotoğraflarınız, Facebook’ta beğendiğiniz sayfalar, eğitim durumunuz ve mesleğiniz profil bilgilerinize yer alabiliyor.

Size yakın diğer kullanıcıları Tinder rastgele bir şekilde karşınıza çıkarıyor. Beğenebilir ve ya geçebilirsiniz her bir profili. Eğer beğendiğiniz kişi de siz beğenmişse ve ya sizden sonra beğenirse eşleşme gerçekleşiyor ve iletişime geçebiliyorsunuz.


Mükemmel bir Tinder profili nasıl olur?


Tinder’da fotoğraf sıralamalarınıza o kadar vakit ayırmanıza gerek yok. Bunun sebebi, Tinder diğer kullanıcıların verdiği tepkilere göre sizin için profilinizde fotoğraf sıralamanızı ayarlar ve bu şekilde görüntülenmeye devam edersiniz.

Bunun yerine vaktinizi iyi bir profil fotoğrafınıza ayırabilirsiniz. University of Lowa’da yapılan bir çalışmaya göre başarılı bir Tinder profilinin bir sırrı yüksek kalitede bir profil fotoğrafı olmasıdır. Aşırı mükemmel modelsi pozlar, çok filtrenmiş fotoğraflar ise karşınızdakinin güvenini azaltıyor ve sizi daha az çekici gösterebiliyor. Bunun yerine daha doğal bir o kadar da şık fotoğraflardan kullanılmalı. Bir başka çalışma ise profil fotoğrafında gözlüklü olanların daha az like aldığını göstermiştir.

Tinder profilinizde kesinlikle ‘Öylesine açtım’ ‘ Can sıkıntısından’ ‘ Dalgasına kullanıyorum’ gibi cümleler kullanmayın.


Tinder’da Çok Match Almanın 7 Altın Kuralı?

1) Surat asmayı bırak ve samimice gülümse

Birçok insan daha ciddi ve seksi pozların kendilerine çok match gertireceğini düşünüyor. Fakat aksine kendinize has bir gülümseyle verdiğiniz pozlar sağa kaydırılma ihtimalinizi %14 arttırıyor.

2) Grupça çekildiğiniz fotoğrafları azalt

Arkadaşçalarınızla beraber olduğunuz fotoğraflar karşınızdakine sosyal ve güvenilir bir izlenim verecektir. Fakat sadece bir tane grup fotoğrafınızın olması yeterlidir ve bunu profil fotoğrafın olarak kullanmamalısınız.

3) Bio’nuzu ihmal etmeyin

Bir erkek olarak biyografinizi doldurmazsanız like almama ihtimaliniz %98 daha fazladır. Kızlar sizin kendiniz hakkında yazdığınız şeyleri okumaktan, sizi profilinizden tanımaktan keyif alırlar. Bunun için ayırdığınız zaman onlar için anlamlı olacaktır.

4) Instagram’ınızla senkronize edin

Tinder profilinizi sürekli güncel tutmanın en basit ve etkili yolu Instagram’nızı Tinder profilinize bağlamanız olacaktır. Bu aynı zamanda daha güvenilir bir imaj çizmenizi sağlayacaktır.

5) Bilgi verici fotoğraflar kullanın

Kayak yaptığınız, bisiklet sürdüğünüz, dağ yürüyüşüne çıktığınız bir fotoğrafınızın olması sizin hakkınızda olumlu bilgiler verecektir. Bunun için evcil bir hayvanınızla beraber bir fotoğrafınızın olması da çok etkili bir yöntem olabilir.

6) Eşleşmeleri boşa harcamayın

Eşleşmeyi boşta bırakmak yerine birkaç mesajla iletişim kurmayı deneyin. İlk mesaj ne olabilir diye düşünmekten yorulduysanız, profillerinden edindiğiniz bilgilerden yola çıkıp bir konu açın. Bu bio’da yazan bir şey ve ya bir fotoğrafında gördüğünüz ilgi çekici bir durum olabilir.

7) Orijinalliğini kaybetme!

Gerçekten uyumlu olup olmadığınızı görmek için eşleşmenle uzun uzun sohbet etmen gerekecektir. Bu sana yüz yüze görüştüğünüzde seni nasıl birinin beklediğini gösteren ipucular verecektir. Kesinlikle kendini yanlış tanıtma ileride sorunlara sebep olabilir.

TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

  • Facebook
  • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page