top of page
  • ayça

Kıyafetlerini Uyumadan Önce Hazırla!

Updated: Jan 8, 2021

Sabahın psikolojisi çok farklıdır. Sabaha nasıl uyanacağınız, nasıl bir psikoloji ile uyanacağınız elimizde olmayan birden fazla kritere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kendimizi iyi hissetmiyor olabiliriz, canımız sıkkın uyanabiliriz, önemli bir işimizle alakalı acil bir telefonla uyanabiliriz, hasta uyanabiliriz… Bunların aksine mantığımızla hareket etmemizi engelleyecek kadar içimiz kıpır kıpır mutlu uyanabiliriz. Belki bu mutluluk bizi gevşekliğe sürükleyip bizi çizgilerimizin dışarısına çıkarabilir iyi giyinme konusunda bizi vurdum duymazlığa sürükleyebilir. Böyle bir bilinmez gecenin sabahında uykulu gözlerle gardıroba bakarak ne giyeceğimizi seçmek yerine akşamdan aklımız keyfimiz dinçliğimiz daha yerindeyken kıyafetlerimizi seçmemiz önemli bir kriter güzel giyinebilmek için."Moda bir meyve gibidir, dün yiyemezdiniz üstüne yarında yiyemezsiniz. Bugün yiyiniz!"
Alber Elbaz

Ertesi gün bulunacağımız ortamı bilmeliyiz!


Uyumadan önce ertesi sabah nasıl evden çıkacağımıza karar vermeliyiz. Buna karar vermek için de ertesi gün bulunacağımız ortamı hava durumunu bilmemiz gerekmekte. Bir balo salonundaki davete giderken giymemiz lazım gelen kıyafetleri ertesi gün ofise giderken giyer isek sadece gülünç duruma düşeriz. Ve ya kır gezisine gideceğimiz bir güne hazırlanırken giymemiz gerekenleri cenaze merasimine gideceğimiz bir gün tercih etmemiz de komik olacaktır.Hava durumundan haberiniz olsun


Uyumadan önce ertesi sabah nasıl evden çıkacağımıza karar vermeliyiz.Buna karar vermek için de ertesi gün bulunacağımız ortamı hava durumunu bilmemiz gerekmekte. Bir balo salonundaki davete giderken giymemiz lazım gelen kıyafetleri ertesi gün ofise giderken giyer isek sadece gülünç duruma düşeriz. Ve ya kır gezisine gideceğimiz bir güne hazırlanırken giymemiz gerekenleri cenaze merasimine gideceğimiz bir gün tercih etmemiz de komik olacaktır.

Güneşli bir güne mi yoksa bulutlu bir güne mi yoksa yağmurlu fırtınalı bir güne mi uyanacağımızı da bilmemiz gerekmektedir. Bilmelisiniz ki kombininizi yaparken doğru kıyafetleri seçebilelim. Seçeceğimiz kıyafetin kumaşından rengine kadar ayakkabımızın cinsinden rengine kadar tüm bunları belirleyecek kadar önemlidir hava durumu.


Zaman Kazanın


Elbiselerimizi geceden seçmek sadece güzel giyinebilmek için değil tabi ki aynı zamanda zamandan tasarruf etmek için. Sabah bir dakika bile yatakda kalmak için neler vermeyiz değil mi! Yataktan kalkıp hele bir de kış sabahı ise işe veya okula geç kalmamak için tüm yapmamız gerekenleri koştur koştur yaparız.Bunların arasında da kıyafet seçimine en az süreyi verir, özensiz bir kıyafet seçimiyle çıkar gideriz evden. Gayet güzel giyimli gideceğimiz yere geç kalmamak için de önceden planlama şart.TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

  • Facebook
  • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page