top of page
  • ayça

Kısa boylu erkeklere giyimde püf noktalar

Updated: Jan 8, 2021

Doğal olarak kısa boyluların dikkat etmesi gereken noktalar uzun boylu erkeklere saydıklarımızın zıttı olacak şekilde söylenebilir.Anahtar noktalarımız, kalın ve yatay motiflerden olabildiğince kaçınmak ve dikey görünümü olabildiğince öne çıkarmak.


Kısa boylu bir erkek olarak eğer stilinize gereken şekilde düzenler ve şık bir görünüm sergilerseniz insanlar sizde ilk fark ettiği şey kısa boylu oluşunuz olmayacaktır .Boyumuz doğuştan bize verilen bizim herhangi bir seçim şansımız olmayan fiziksel özelliklerimizden biridir.


"Moda geçici tarz kalıcıdır."
Yves Saint Laurent

Hadi başlayalım, kısa boylular olarak fiziksel özelliklerimizi de göz önünde bulundurarak şık görünebilmek için neler yapmalıyız onları görelim;


Bol ve Salaş kıyafetlerden kaçının


Vücuda salaş ve bol gelen seçimler kısa boyun görüntüsünün daha da göz önünde olmasına sebep olduğunu unutmayın. Bu demek değildir ki vücuda yapışık bizi rahatsız edecek derecede konforsuz kıyafetler giymeliyiz.

Paça boyu çok önemli ayakkabının üzerine sarkacak paça boylarından kaçının.

Gömlek ve ya sweatshirtlerinizin (sivitlerinizin) kol boyu uzun olmamalı.

Vücuda tam oturan bol kalmayan gömlekler ve sweatshirtler (sivitler) tercih edilmeli.

Aşağı sarkmayan ceketler giyilmeli ve ceket boyunun uzun olmamasına dikkat edilmeli.

Paltolarınızın boyu diz hizasını geçmemeli.


Büyük ceplerden büyük detaylardan kaçının


Hacim olarak küçük bedenlerde büyük detaylar sırıtır. Baskısında ve ya kumaş motiflerinin kendisinde büyükçe simgeler olan kıyafetlerdense daha ince ve küçük döşenmiş kıyafetlere yönelin.Dirsek yamaları olmayan spor ceketler ve ya ön cepleri olmayan sivitler veya cepsiz gömlekler bunlara örnek verilebilir.


Ani renk geçişlerine izin vermeyin


Renk seçiminde tabi ki zevklerinize ve sevdiğiniz renkleri tercih edeceksiniz fakat size tavsiyemiz beraber kullanacağınız kıyafetlerinizin renklerinin birbirine yakın renkte ve tonda olmasına özen göstermeniz gerektiği olacak.


Aksesuarlarınızın boyutunu kendi ölçülerinize göre seçin


Eğer bir kol saati seçecekseniz bileğinizin genişliğini gözünüzün önünde bulundurarak seçin bunun yanında kravat olarak son yıllarda moda olmuş ince bağlı olanlardan tercih edin. Yüzük mü alacaksınız elinizin üzerinde devasa duran yüzüklerden uzak durun. Ya gözlüğünüz ? Yüzünüzü kaplayan kocaman gözlüklerden kesinlikle uzak durun.
Yüksek tabanlı ayakkabıları tercih edin

Ayakkabıdan daha doğal boyunuzu yüksek gösterecek bir şey ne olabilir ki ? Rahat olmasına dikkat ederek kalın tabanlı ayakkabılar hem sizi uzun hem de şık gösterebilir.


TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

  • Facebook
  • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page