top of page
  • Ayça

Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli

Eğer bir türlü eritemediğiniz ve onunla mutlu mesut yaşadığınız bir göbeğiniz varsa, göbeğiniz ile de şık görünmenin yollarını bulmak zorundasınız. Göbekli bir erkek nasıl giyinmeli? Çevremizde, televizyonda veya dergilerde karşılaşmış olduğunuz göbekli olup aynı zamanda gayet şık görünen kişiler var. Unutmayın, siz de bunu başarabilirsiniz.


Hadi başlayalım, çok zor değil!


Fit kesimi normal fizikli insanlara bir kere tavsiye ediyorsak, göbekli ya da kilolu insanlara iki defa tavsiye ediyoruz. İyi görünmenin en büyük şartlarından birisi vücudunuza göre ayarlanmış fit kesim bir kıyafete sahip olmak. Kıyafetinizde sarkan kısımlar, çıkıntılar veya kırışıklar varsa o sizin özensiz görünmenize, vücudunuzdan kaynaklı dezavantajlarınızın size bakanın gözünde büyümesine sebep olur.

Çoğu kilolu insan normalde giydikleri bedenden daha büyük numaralar seçerek kilolarını saklayabileceklerini düşünürler, kesinlikle yanlış! Böyle kimseyi kandıramazsınız, sadece size bakanın kilolarınıza olan dikkatini arttırmış olursunuz. Bir de bedeninize büyük salaş kıyafetler giydiğinizde ruh halinizi de etkilemiş olursunuz, o salaşlık ruh halinize yansır. Fakat fit bir kıyafet size iyi hissettirir, güven verir.

O zaman seçeceğimiz kıyafette ilk önemseyeceğimiz nokta vücudumuza fit olup olmaması.

Basit giyinin! Göbeğiniz ya da kilonuz basit giyindiğinizde daha az dikkat çekecek. Büyük bedenli bir insansanız en iyi şey sadece tek renk kıyafetler seçmek ve desenli kıyafetlerden olabildiğince uzak durmak olacak.Kalın ve ağır kumaşlar dikkatleri bedeninize daha çok çeker, geniş bedeninizle beraber sizin hantal görünmenize sebep olur. Aynı zamanda en istemediğimiz şeylerden biri olarak vücut sıcaklığını arttırır ve terlemenize sebep olur.  • Unutmayın, seçeceğiniz kıyafetler sizin bedeninizin şeklini değiştirecek büyülü şeyler değildir, sadece karşıdan bakan gözler için vücudunuzun daha dengeli daha orantılı gözükmesini sağlar.

  • Korse ve ya başka isimde vücudunuzu sıkarak sizi ince gösteren şeylerden uzak durun, konforsuz bir kıyafet sizin hem enerjinizi tüketir hem de gergin bir insan yapar. Dışarıdan bakan birisi kolaylıkla sizin gergin ve rahat olmayan bir kıyafet içerisinde can çekiştiğinizi anlayabilir.

  • Seçeceğiniz en uygun kıyafetinizin size olacak en büyük etkisi sizi kilolu adam klasmanından koca adam (geniş bedenli) klasmanına sokacak olmasıdır. Bu ikisi arasında dağlar kadar fark var birisinde tembel, güçsüz, ezik ve yağlı bir insan gibi görünürken diğerinde kendinden emin, güçlü ve heybetli görünürsünüz.

  • Vücudunuzun kendi çerçevesinin üstüne onu sindirecek ayrı bir çerçeve oluşturacak kıyafetlere yönelmek şart, bunlar spor montlar, blazer ceketler ve takım elbiseler. Soğuk havalarda uzun bir palto veya uzun bir hırka sağlam bir çerçeve çizmenize yardımcı olur.

  • Pantolon niyetine giyilen eşofman altlarından uzak durun, sıfır kol tişörtleri tercih etmeyin.TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

  • Facebook
  • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page