top of page
  • Ayça

Euro 2020'de İtalya Şıklığı

İtalyanların giyim konusunda diğer uluslardan daha iyi giyindiği gerçeği herkesçe bilinen bir durum. Bu kanıksanmış durum futbolda dahi gözümüze çarpıyor. Futbol müsabakalarında aktörlerden biri İtalya olunca yedek kulübelerindeki teknik ekipten futbolcuların formalarına kadar İtalyan şıklığını fark ediyorsunuz.Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonu olan Euro 2020 pandemi sebebiyle bir yıl geç başladı. Euro 2020'nin açılış maçı Türkiye ile ev sahibi İtalya arasındaydı. Maçın başlamasına dakikalar kala İtalya milli takımının teknik ekibi sahada görünür görünmez İtalyan şıklığını yeşil sahaya taşımayı başardılar.


Euro 2020'de İtalya milli takımı futbolcuları ve teknik ekibi Giorgio Armani tarafından giydiriliyor. Giorgio Armani İtalya milli takımının saha dışı formalarını tasarlıyor. Bu şampiyonada Armani kıyafetlerini İtalya'yı 1982 Dünya Kupasında şampiyon yapan teknik direktör Enzo Bearzot'ı anarak tasarladı.

Zerafet, farkedilmek değil hatırlanmaktr. ( Giorgio Armani)


Teknik ekibin patronu Roberto Mancini, 11 Haziran gecesi Türkiye maçı için takımının başındaydı. Bir takım elbise nasıl taşınır adeta ders verdi, ceketinin kolunun gömlek hizalamasından tutunda kravatının nizami şekilde bağlanmasına kadar.

İtalya'nın giyim dışında mutfak konusunda da ününü bilmeyen yoktur, futbolcular için tasarlanan saha dışı formalarındaki ceketler bir mutfak şefinin önlüğünü andırıyor. Sosyal medyada bazı taraftarlarca eleştirilen tasarımlar bazı taraftarların ise büyük övgüsünü aldı.TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

  • Facebook
  • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page