top of page
 • ayça

Her anımızda iyi giyinmemiz için 4 Sebep

Updated: Jan 8, 2021

Erkekler neden iyi giyinmelidir ?

Erkeler neden iyi görünmelidir ?

Erkekler iyi giyinirse bunun yararını nasıl görürler?


Bu sorunun öznesinin erkekler olmasının tek sebebi var o da bu blog sayfasının erkeklere yönelik yazılar paylaşıyor ve paylaşacak olmasıdır.

Evet baylar iyi giyinmek için birden fazla sebebimiz var;"Stil para vererek satın alamayacağınız tek şey! Stil markalardan fiyat etiketlerinden veya alışveriş sepetlerine doldurduğunuz şeylerden bağımsızdır. O ruhumuzun dış dünyaya yayılmasıdır, öyle bir duygudur."
                              Alber Elbaz


Birincisi, özgüven!


İlk sıraya yazmış olmamız rastlantıdan ibaret değil, unutmayın özgüveniniz sizin her şeyinizdir. İyi giyinmenin özgüvenimizi arttırmadığını kimse söyleyemez değil mi. Karşı taraftan nasıl göründüğümüze bağlı olarak insanların kafasında güzel ve etkili göründüğümüz fikri bize güç verir. Eğer bir ortama girdiysek, birisi ile tanışıyor isek, bir kimseye veya topluluğa bir şeyler anlatacak fikrimizi açıklayacak isek nasıl göründüğümüz bizi öyle hissettirir.


İki, itibar!


Burada biz bizeyiz, eğer iyi giyinen bir erkek iseniz ve insanların aklında öyle bir yer etmişseniz emin olun onun kafasında itibarınız yüksektir bu da toplumda itibar görmenizi sağlar. Mesela fırından ekmek alacaksınız değil mi, ilk olarak en tercih etmeyeceğiniz kıyafetlerinizi giymiş iken almayı deneyin kasadaki çalışana sorular sorun sizinle ilgilenmesi, biçimi güzel kesilmiş bir takım elbiseyle gideceğiniz zamandakinin aynısı gibi olmayacağını eminim kestirebiliyorsunuzdur.


Üç, İmaj!


İmajınız sizin referans mektubunuzdur. İnsanlar ilk seferde bizim dışımızı görürler. Bizim hakkımızda ne düşünecekler ise bunu etkileyecek ilk şey dışarıdan nasıl göründüğümüzdür değil mi! O zaman maça golle başlamamız için daha en başta güzel görünelim. İmajımız bizim için önemlidir, görünüşümüz de imajımız için önemlidir.


Dört, Kazanmak!


Ne olursak olalım hangi pozisyonda olursak olalım, başarmak istediğimiz ne olursa olsun.Eğer kazanmak istiyorsak galip görünmek zorundayız. Mağlubiyetin yıkık dökük özensiz bir görüntüsü vardır.Eğer galip görünmek istiyorsak güzel giyinmeliyiz. Kazanan olacaksan kazanacakmış gibi görünmek zorundayız.


Unutmayın! İyi giyinmek için zengin olmaya gerek yok zevk sahibi olmaya gerek var, her zaman itibarınız için giyinin.Herkesin bütçesine göre kıyafet kesinlikle var.

Kendini iyi hissetmek için o parfümü sür ve o ceketi giy.

TAKİPTE KAL

Takipte kaldığınız için teşekkürler!

BENİ TAKİP ET INSTAGRAM

 • Facebook
 • Instagram

Diğer Yazılar

bottom of page